Záhadná konferencia FIPROSS 2016

Právne predpisy

10. augusta 2016 nám náš prispievateľ zaslal pozoruhodnú e-mailovú správu o pozvánke na Medzinárodnú konferenciu „FIPROSS 2016“, ktorú údajne organizuje, akýsi neznámy FIPROSS team a konferencia sa uskutoční v spolupráci s Odborom požiarnej prevencie Ministerstva vnútra SR Prezídia Hasičského a záchranného zboru a s podporou prezidenta Hasičského a záchranného zboru gen. JUDr. Alexandra Nejedlého.
Zaujalo nás, ako môže neexistujúci subjekt niečo organizovať a ešte aj získať na to oficiálnu podporu orgánu štátnej správy. Preto sme 11. 8. 2016 napísali na jediný existujúci kontakt t. j. e-mailovú adresu údajného organizátora fipross.conference@gmail.com, kto je to FIPROSS team a aké sú konkrétne témy prednášok konferencie. Dňa 18. 8. 2016 nám prišla ohromujúca odpoveď od neznámej osoby s podpisom FIPROSS team, že sa teší nášmu záujmu o túto konferenciu, ale žiadna odpoveď na naše otázky neodznela. Preto sme sa začali bližšie zaujímať o túto spoločnosť, ktorá neexistuje a deklaruje spoluprácu a podporu od ústredného orgánu štátnej správy. S prekvapením, sme zistili, že spoločnosť vznikla až dňa 25. 8. 2016 (pozri výpis z Obchodného registra) ako FIPROSS s.r.o. s konateľom Mgr. Ľubomírom Ostrochovským.
Keď sme následne navštívili ešte „teplú“ webovú stránku www.fipross.sk nešli sme sa vynačudovať, ako sa dá na pravdepodobne štátnu objednávku vytvoriť spoločnosť, ktorá Vás pozve na konferenciu za Vašich 209 Eur bez konkrétnych odborných tém, ktoré sa dozviete až potom, keď zaplatíte. Čo je však ešte pozoruhodnejšie je to, že podľa všeobecných zmluvných podmienok tejto záhadnej spoločnosti je Účastník konferencie povinný po príchode sa preukázať preukazom totožnosti (bod 4.3) a Usporiadateľ je oprávnený skontrolovať totožnosť Účastníka podľa tohto preukazu totožnosti. Takže podľa Usporiadateľa je jeho právomoc rovnaká ako právomoc policajta, preto je potrebné, aby účastník dával pozor na dodržiavanie ustanovení VZP, aby ho prípadne Usporiadateľ nezatkol.
Čo nás však úplne vyviedlo z miery je zmluvná povinnosť Účastníka (bod 4.6) správať sa na Podujatí v súlade s platnými právnymi predpismi, v súlade s pokynmi Usporiadateľa a nenarušovať priebeh Podujatia. V prípade, že Účastník opakovane poruší túto svoju povinnosť napriek predchádzajúcej ústnej výzve Usporiadateľa (resp. osoby Usporiadateľom poverenej), je Usporiadateľ oprávnený vykázať Účastníka z priestorov a neumožniť mu viac účasť na Podujatí.
Toto môže skutočne vymyslieť len polovojenský, pracovne „preťažený“ človek, ktorý sa obáva, aby sa na odbornej konferencii nebodaj nediskutovalo. Proste zaplatíte usporiadateľovi konferencie náklady na založenie jeho s. r. o. a v tichosti si vypočujete to, čo je vhodné podľa usporiadateľa si vypočuť. Keď to prežijete bez toho, aby Vás Usporiadateľ vykázal z konferencie, môžete to spláchnuť na večernom raute a ochutnávke vína. Veľmi nápadne sa to podobá minuloročnej konferencii FireProCon v Beladiciach, kde na úvod konferencie o PBS museli účastníci strpieť prednášku (úplne od veci) a prehliadku historických fotografií z roku 1968 a prípadne si obliecť tričko od pána Bielika, redaktora TA3, ale diskutovať k predneseným témam bolo absolútne neprijateľné až poburujúce. Možno že tento rok bude na konferencii FIPROSS 2016 aj slávnostná módna prehliadka. Uniforiem tam bude dosť.

Nuž čo, sme na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.