Podpora hromadnej pripomienky APPO SR k novele zákona

NormalizáciaPrávne predpisy

Vážená odborná verejnosť,
Chceli by sme Vás osloviť a požiadať o podporu hromadnej pripomienky APPO SR k návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 264/1999 Z. z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Návrh zákona má vplyv jednak na povinnosti výrobcov, dovozcov a distribútorov výrobkov a taktiež na slovenské technické normy a normalizáciu ako takú.

Preto sme sa rozhodli vypracovať a podať hromadnú pripomienku, ktorá však vyžaduje na jej presadenie podporu 500 občanov. Pripomienku je potrebné podať cez portál právnych predpisov Slov-Lex do 25. 8. 2016, čo zabezpečí sekretariát našej asociácie. Pripomienky sú už zverejnené aj na portáli Slov-Lex na linku:
Hromadná pripomienka APPO SR

Preto by sme Vás chceli požiadať o jej podporu formou spätného zaslania vyplneného zoznamu osôb podporujúcich hromadnú pripomienku, ktorý je nižšie na stiahnutie, v ktorom uveďte potrebné údaje o podporovateľoch. Zoznamy prosím zašlite najneskôr do pondelka 22. 8. 2016 elektronicky na adresu sekretariat@appo.sk alebo poštou na adresu Asociácie pasívnej požiarnej ochrany, Jiráskova 29, 974 01 Banská Bystrica.
Tieto zoznamy podporovateľov od Vás potom zašleme predkladateľovi zákona poštou a e-mailom, čo umožňuje nový zákon č. 400/2015 Z. z. a podporovatelia nemusia vyjadrovať podporu hromadnej pripomienky prihlasovaním sa cez portál Slov-Lex elektronicky.

Dúfam, že sa nám spoločnými silami podarí presadiť hromadnú pripomienku k návrhu zákona podobne, ako sa nám to podarilo v roku 2014 vo vzťahu k zákonu č. 314/2001 Z.z o ochrane pred požiarmi.

Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu a ochotu

Prílohy:
1. Hromadna_pripomienka_APPO_SR _k_navrhu_novely_zakona_264_1999
2. Zoznam_osob_podporujucich_hromadnu_pripomienku_APPO_SR
3. Navrh_novely_zakona_264_1999

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.