Novela zákona č. 264/1999 v medzirezortnom pripomienkovom konaní

Novela zákona č. 264/1999 v medzirezortnom pripomienkovom konaní

Právne predpisy

Chceli by sme Vás upozorniť, že na stránke portálu právnych predpisov SLOV-LEX bol zverejnený materiál k návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 264/1999 Z. z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Návrh zákona a s ním súvisiaci vykonávací predpis bude mať vplyv na podnikateľské prostredie napr. v oblasti technických noriem, v oblasti prísnejšej regulácie správania sa hospodárskych subjektov čo sa týka vysledovateľnosti výrobkov v distribučnom reťazci ako aj prísnejšiu reguláciu a preverovanie spôsobilosti autorizovaných a notifikovaných osôb.
Predkladaným návrhom zákona dochádza k zavedeniu nových správnych poplatkov, ktorými dochádza k zvýšeniu priamych finančných nákladov pre autorizované a notifikované osoby. Predkladaným návrhom zákona dochádza, okrem iného, k zavedeniu nových administratívnych informačných povinností, konkrétne povinnosti výrobcov, splnomocnených zástupcov, dovozcov a distribútorov určených výrobkov.

Návrh zákona a analýzu vplyvov na podnikateľské prostredie si môžete stiahnuť nižšie:
Navrh_novely_zakona_264_1999
8_Vplyvy_na_podnikatelske_prostredie

Naša asociácia má záujem ako registrovaná organizácia na portáli SLOV-LEX zaslať svoje pripomienky k návrhu zákona, čo je potrebné uskutočniť do 25. 8. 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.