A vraj na Východe nič nie je, ani blesky ani názor štátneho orgánu?

A vraj na Východe nič nie je, ani blesky ani názor štátneho orgánu?

NormalizáciaPrávne predpisyRôzne

Niekoľko rokov odbornú verejnosť traumatizovala otázka súvisiaca s ochranou budov pred účinkami atmosférickej elektriny t. j. ochrany pred bleskom. V rámci sociálnej a inej demokracie bol na Slovensku okrem ochrany pred bleskom podľa medzinárodne uznaného vedeckého Franklinovho princípu ochrany pred bleskom podľa súboru STN EN 62305 zavedený nevedecký obchodný biznisový model aktívneho bleskozvodu, ktorý chráni všetko a všade, bez ohľadu na to, či platia fyzikálne zákony.
Toto bolo symbolické technické riešenie pre vnímanie oprávneného záujmu Meč-Fic demokracie vo vzťahu k ochrane občanov SR. Naša asociácia sa 4 roky od vydania STN 34 1398:2014 Ochrana pred účinkami blesku. Aktívne bleskozvody, snažila o zrušenie tejto nebezpečnej STN a zaslúžila o jej zrušenie v roku 2017.
Štát sa to doteraz hanbil priznať, že pre občanov SR pripravil možnosť sa chrániť pred bleskom pomocou „perpetum mobile“ aj napriek tomu, že mal a má povinnosť vydávať technické normy, ktoré nie sú spracované na základe neoverených vedecko-technických teórií predajcov.
Preto nás nesmierne potešilo, že napriek snahám trhu o pokračovanie zavádzania zákazníkov o lepšej účinnosti neúčinných aktívnych bleskozvodov, aj po zrušení nebezpečnej STN 34 1398:2014, sa ozvalo z Východu Slovenska, kde vraj nič nie je, a pritom tam je Národný inšpektorát práce SR, toto konštatovanie:

Ochrana objektov pred účinkami atmosférickej elektriny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.