Rodinná spoločenská hra pre občanov pred voľbami

Rodinná spoločenská hra pre občanov pred voľbami

Rôzne

V čase volebného moratória Vám ponúkame na skrátenie času čakania na vytúžené parlamentné voľby rodinnú spoločenskú hru, ktorá vychádza zo spomienok na časy, keď ešte platilo, že 1+15=16.
Oproti pôvodným pravidlám posúvania 15-tich plastových žetónov na šestnásťmiestnom políčku v plastovej škatuľke, s cieľom ich zoradiť od hodnoty 1 až po hodnotu 15, má táto hra oveľa vyššiu pridanú spoločenskú hodnotu.

Pravidlá:
Cieľom hry je určenie „zaručeného“ konečného výsledku parlamentných volieb, t. j. troch najsilnejších koaličných partnerov, ktorí zostavia našu budúcu vládu.
Na dole zobrazenej hernej konzole, ktorá má 25 políčok, je rozmiestnených 22 žetónov predstavujúcich politické strany a zoskupenia kandidujúce v parlamentných voľbách. Pravidlom je to, že sa Vám musí podariť piatimi ťahmi umiestniť na tri prázdne políčka tri politické strany alebo zoskupenia, ktoré by mali tvoriť základ budúcej vlády za splnenia podmienok, že strany alebo zoskupenia:
a) ľavicové sa môžu pohybovať iba vľavo,
b) pravicové sa môžu pohybovať iba vpravo,
c) stredopravé resp. stredoľavé sa môžu pohybovať iba v smere, ktorý reprezentujú
d) sa po žiadnom ťahu nemôžu nachádzať vedľa strany alebo zoskupenia, voči ktorej sa vyhranili v predvolebnej kampani.

Túto rodinnú predvolebnú spoločenskú hru vyvinuli naši poprední renomovaní politológovia a v prípade, že by sa preukázateľne akémukoľvek občanovi SR nepodarilo dosiahnuť cieľ hry podľa týchto pravidiel odporúčame, aby sa dotyčný občan postaral o zmenu týchto pravidiel tým, že sa zúčastní na voľbách v sobotu 5. 3. 2016, prípadne v pondelok 7. 3. 2016 bezodkladne navštívil špecializovaného lekára s výmenným lístkom od zosnulého alebo neexistujúceho obvodného lekára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.