Premiér konečne upokojil poslanca Mikloška

NormalizáciaPrávne predpisy

Aj v súvislosti s predchádzajúcim článkom a nadväzujúc na článok, ktorý sme uverejnili na našom blogu 7.7.2014 v súvislosti s interpeláciou poslanca Jozefa Mikloška smerovanou premiérovi Róbertovi Ficovi k stavu v technickej normalizácii na Slovensku Vám sprostredkúvame oficiálnu odpoveď premiéra na túto interpeláciu.
Po jej prečítaní si určite poviete, že o akých, vraj ušetrených 900.000 Eur vďaka reforme ESO sa to píše. Ďalej sa asi spýtate, že o akom plne funkčnom odbore technickej normalizácie v rámci novej organizačnej štruktúry ÚNMS SR sa tu píše, keď tam už pomaly nikto zo spomínaných odborníkov nie je. Skoro všetci „emigrovali“ do iných zamestnaní. Potom sa spýtate, o akom úspešnom nezávislom audite Európskeho výboru pre normalizáciu v elektrotechnike (CEN-CENELEC) sa tu píše, pretože ten, kto pozná NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1025/2012 z 25. októbra 2012 o európskej normalizácii by takýto „model“ štátneho národného normalizačného orgánu považoval prinajmenšom za smiešny, ak nie v rozpore s týmto nariadením. Ale to je asi tým, že to nie je oficiálna správa o audite, ale len predbežná, takže žiadna.
Pozrite si predmetný dokument buď priamo tu:
Odpoveď premiéra vlády SR

alebo si celú interpelačnú tortúru pozrite tu:
NR SR

A pre tých, ktorých zaujíma, ako reforma ESO zlepšuje prístupnosť technických noriem odbornej verejnosti, uvádzame obrázkový komiks o tom, ako môže vyzerať cena tej istej normy v rôznych historických kontextoch, tu:
Nie je norma ako norma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.