Požiar na vianočných trhoch v Bratislave je príčinou totálneho nezáujmu o požiarnu ochranu

Požiar na vianočných trhoch v Bratislave je príčinou totálneho nezáujmu o požiarnu ochranu

PožiareRôzne

Určite ste si nemohli nevšimnúť správu o mimoriadnej udalosti, ktorá sa stala dnes 28. 11. 2018 v popoludní na Hlavnom námestí v Bratislave, kde vypukol rozsiahly požiar v priestore Vianočných trhov, ktorý napáchal rozsiahle škody Požiar na vianočných trhoch v Bratislave.

O to pozoruhodnejšie znie vyjadrenie hovorkyne mesta Bratislava, ktorá pre TASR uviedla, že stánok na bratislavskom Hlavnom námestí, v ktorom vypukol v stredu popoludní rozsiahly požiar, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta a že stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.
Z kontextu uvedeného vyplýva, že rozsiahly požiar síce vypukol v Bratislave na Hlavnom námestí a napáchal rozsiahle škody, ale keďže stánok, v ktorom požiar vypukol nemal na vypuknutie či nevypuknutie požiaru riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, vlastne nie je požiarnom podľa zmluvy a nevypukol na vianočných trhoch, teda nebol ich súčasťou.
Niekto by v takomto prípade mohol namietať, to obľúbené „že skutok sa nestal“ a najmä preto, že vraj išlo len o požiar spôsobený plynovou fľašou. Plynové fľaše sú predsa prirodzenou súčasťou vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave, tak ako vianočný punč (čím je ho viac na jednom mieste, tým lepšie).

Dôkaz o tom, že tomu tak skutočne je, sme Vám poskytli presne pred dvoma rokmi dňa 29. 11. 2016 v článku aj s fotodokumentáciou na linku Čas vianočných prekvapení a záhad, ktorý bol upozornením na vážne zanedbávanie protipožiarnych opatrení na Hlavnom námestí v Bratislave v čase Vianočných trhov a bol len predpoveďou budúceho možného nešťastia, ktoré sa dnes stalo skutočnosťou.
Pozdravujeme všetkých zodpovedných, nezodpovedných aj hovorkyňu mesta Bratislava a veríme, že ten sklad plynových fliaš v roku 2016 mal aspoň platnú nájomnú zmluvu na možný vznik výbuch či požiaru na vianočných trhoch 2016, pretože v takom prípade by bolo všetko v súlade so zmluvou a požiar či výbuch by bol tiež súčasťou vianočných trhov.

 

PS: Vás vážení občania, ktorí ste si natáčali požiar na svoje mobily, ako show do rodinných viedeoték alebo pre potreby sociálnych sietí, poprosíme aby ste si prečítali radšej príslušné ustanovenia zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov, týkajúce sa Vašich povinností pri pomoci pri zdolávaní požiarov (Druhá hlava § 46 až § 50), možno by ste mohli byť užitočnejší a neprekážali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.