Nová zaujímavá databáza ISO noriem na stránkach APPO SR

Nová zaujímavá databáza ISO noriem na stránkach APPO SR

NormalizáciaRôzne

Radi Vám poskytujeme priamy prístup na databázu ISO noriem OBP (Online Browsing Platform), ktorá okrem množstva 22 273 ISO noriem a 118 ISO publikácií na spoplatnené stiahnutie poskytuje bezplatné údaje zo všetkých uvedených ISO noriem týkajúce sa 213 269 termínov a definícií, 6483 grafických symbolov (značiek) a 249 kódov krajín. Je zaujímavé, že všetky grafické symboly sa dajú stiahnuť vo formáte png.
Databáza je vynikajúcou pomôckou pre používateľov ISO noriem preložených do slovenského jazyka v prípadoch, keď majú pochybnosti o význame grafickej značky resp. význame termínu a definície v ISO norme preloženej do slovenčiny a nemajú si ako overiť znenie originálu. Stáva sa, že pri preberaní zahraničnej normy do sústavy STN prekladom sa nie celkom významovo a technicky správne preložia pôvodné cudzojazyčné výrazy, s čím sa môže v praxi stretnúť každý používateľ normy. Na takýto problém sme napríklad upozorňovali aj v článku z októbra 2015 Požiarna ochrana pod taktovkou laikov

Preto v ponuke našej stránky MENU/DOKUMENTY, trvalo zriaďujeme podstránku s prístupom na túto databázu ISO noriem aj so stručným manuálom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.