Návrh vyhlášky ÚNMS SR o výške úhrady za poskytovanie technickej normy je v MPK

Návrh vyhlášky ÚNMS SR o výške úhrady za poskytovanie technickej normy je v MPK

NormalizáciaPrávne predpisyRôzne

Ešte pred tým, ako sa odoberieme prežiť vianočné a novoročné sviatky chceme upozorniť používateľov slovenských technických na skutočnosť, že dnes bola na portáli právnych predpisov Slov-lex uverejnená informácia o začiatku a konci medzirezortného pripomienkového konania (MPK) k návrhu vyhlášky Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky o výške úhrady za poskytovanie technickej normy Úradom pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky.
Všetky potrebné dokumenty k procesu MPK nájdete pod číslom LP/2018/952 na linku LP/2018/952

V rámci MPK má verejnosť možnosť zasielať svoje pripomienky k návrhu právneho predpisu cez portál Slov-Lex do 15. januára 2019.
Používateľov STN určite bude zaujímať nová časť návrhu právneho predpisu, ktorá ustanovuje požiadavky okrem iného na výšku úhrady za udelenie súhlasu na odplatné citovanie časti slovenskej technickej normy alebo časti technickej normalizačnej informácie podľa § 14 ods. 5 zákona a taktiež ja požiadavky na samotný proces a vzor žiadosti o udelenie súhlasu na odplatné citovanie časti slovenskej technickej normy alebo časti technickej normalizačnej informácie podľa § 14 ods. 5 zákona č. 60/2018 Z. z. o technickej normalizácii.

Časť dokumentov Vám uvádzame na stiahnutie aj Tu:

LP-2018-952-vlastny_material
Priloha-c.-1-a-2

Prajeme Vám príjemné sviatočné čítanie a v prípade uplatnenia Vašich pripomienok aj ich úspešné presadenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.