Kam kráčaš Slovensko?

NormalizáciaPrávne predpisy

S úžasom sledujeme „nevídanú“ reformu štátnej správy v oblasti technickej normalizácie pravdepodobne v jednej z najzaostalejších provincii Európskej Únie, s pôvodne romantickým názvom Slovenská republika. Hromadné prepúšťanie je z pohľadu zákona presne definované a v prípade, keď k tomu dochádza v súkromnom sektore ide o vážnu vec. V prípade štátnej správy je to však asi „normálka morálka“, keď z nej, v mnohých prípadoch musia odchádzať ľudia, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a znalosti v danej oblasti a renomovaných blbcov, čo o tom rozhodli ani nenapadne, načo vlastne taká technická normalizácia je. Asi si tento termín pomýlili s normalizáciou pomerov v ČSSR po roku 1968.
To, čo v posledných rokoch technickej normalizácii spôsoboval „Slovenský štát“ svojim nepochopením a dokončila to reforma „ESO“ sa dá prirovnať len k technickému a odbornému kanibalizmu, bez akéhokoľvek možného porovnania s niečím iným vo svete (snáď iba holokaust). Hanbím sa za tých, ktorí sa tu narodili a zničili mnohé z toho, čo bolo na tejto našej krajine dobré a čo nám mohli závidieť mnohé iné krajiny. Stádo baranov, politické kreatúry a morálny suterén sú jediné „odborné technické termíny“, ktoré ma napádajú v tejto slovenskej intelektuálnej pustatine.

Možno však, že svitá na lepšie časy nezamestnaným vysokoškolákom, ktorých už netrpezlivo Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR vyzýva inzerátom (pozrite v prílohe), aby prišli zachrániť umierajúcu technickú normalizáciu. Možno, že dúfajú, že im niekto z mladých vysvetlí, o čom technická normalizácia v civilizovanej krajine má byť a ako sa má robiť. Avšak pri úrovni vzdelávania na našich vysokých školách (tiež vďaka štátnemu aparátu) pochybujem, že niekto, okrem jazykových znalostí bude vedieť, ako sa dajú využiť v technickej normalizácii. Ide totiž o to, že im už dávno nemá kto povedať, že technické vzdelanie vyžaduje technické myslenie a technické myslenie vyžaduje aj technické zručnosti a tie už na Slovensku v krajine právnikov, advokátov, exekútorov, manažérov čohokoľvek, skrachovaných politikov a dlhodobo nezamestnaných bez pracovných návykov asi nikto nepotrebuje. Používať PC, mobily a tablety podobne ako WC, koks do žily či tabletky nie je technickým vzdelaním, ale „fyziologickou“ potrebou, ktorú ovládajú už aj malé deti. Neviem, prečo potom štát nehľadá záchranu u škôlkárov, tých nemusí platiť, stačí málo šatiť a prípadne zmlátiť (pokiaľ si neuplatnia nesporné práva dieťaťa).

Napriek mojej momentálnej osobnej frustrácii z pobytu v tomto Augiášovom chlieve, chcem Všetkým pracovníkom z oblasti technickej normalizácie s osudom nútených emigrantov, v mene APPO SR úprimne zaželať lepšiu budúcnosť, akú prežívajú v súčasnosti a poďakovať im za dlhoročnú prácu a spoluprácu v oblasti technickej normalizácie.

Inzerát – ÚNMS SR

Fero Gilian

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.