Blesky asi nečítajú správy o odbornej prehliadke a skúške bleskozvodu

Blesky asi nečítajú správy o odbornej prehliadke a skúške bleskozvodu

PožiareRôzne

Konštatovanie z titulky tohto článku je „najpravdepodobnejšou“ príčinou vzniku požiaru po údere blesku do rodinného domu v Kaplnej pri Senci, ku ktorému došlo dňa 2. 6. 2019. Takto vtipne okomentoval správu portálu TVNOVINY.SK náš kolega odborník na ochranu pred bleskom pán Jiří Kroupa. Viac sa môžete o udalosti v Kaplnej aj s komentárom k článku od p. Kroupu dočítať na linku
Dom si postavili vlastnými rukami za peniaze z hypotéky. Blesk ho takto zničil za pár minút

K uvedenej udalosti sa vraciame z dôvodu, že nás v súvislosti s touto mimoriadnou udalosťou včera 16. 6. 2019 kontaktoval ďalší náš kolega, odborník na ochranu pred bleskom Ing. Gabriel Krescanko, ktorý ako prvý na Slovensku exaktne technicky preukázal ako funguje, resp. nefunguje ochrana pred bleskom pomocou aktívnych bleskozvodov, čo aj viedlo k zrušeniu kontroverznej STN 34 1398: 2014, ktorá predstavovala bezpečnostné riziká.
Kolega Ing. Krescanko nám zaslal list, v ktorom sa obrátil na TV Markíza v súvislosti s nimi odvysielanou reláciou TELERÁNO dňa 6. 6. 2019, v ktorej sa vyjadroval k udalosti v Kaplnej pán Marián Krčmár, špecialista na bleskozvody, ako sa uvádza v relácii TV Markíza. List pána Ing. Krescanka Vám pripájame na stiahnutie a prečítanie.
List_TV_MARKIZA_Krescanko

Keď sa oboznámite s obsahom článku TVNOVINY.SK, komentárom k nemu od pána Kroupu a na záver s listom pána Krescanka k relácii TV Markíza, tak pochopíte, že podávanie nepravdivých a pravdu skresľujúcich informácií laickej verejnosti v médiách a využitie jej neznalosti odbornej problematiky je často cesta k nešťastiu mnohých obyčajných ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.