Vydanie novej ATN® 008

Normalizácia

V nadväznosti na vydanie ATN® 001, ktorá bola prvou slovenskou technickou publikáciou s požiadavkami na navrhovanie požiarnotechnických zariadení na odvod tepla a splodín horenia (ZOTSH) sme spracovali a vydali pokračovanie tejto problematiky v

ATN® 008 Protipožiarna bezpečnosť stavieb. Zariadenie na odvod tepla a splodín horenia. Inštalácia

Vzhľadom na skutočnosť, že na Slovensku už niekoľko rokov absentuje akýkoľvek národný technický resp. právny predpis, ktorý by ustanovoval technické požiadavky na návrh a zhotovenie ZOTSH, máme za to, že obe ATN® sú vhodnými technickými publikáciami pre aplikačnú prax a sú bezplatne prístupné na stiahnutie pre odbornú verejnosť aj z ostatnými vydanými ATN® na linku https://appo.sk/dokumenty/dokumenty-atn/.

ATN® 008 je prvou publikáciou, ktorá bola vydaná od dátumu zápisu označenia ATN® do registra ochranných známok Úradom priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky (ÚPV SR), čo sa podarilo po vyše troch rokoch od podania žiadosti o zápis. Napriek mnohým prekážkam zápisu, ktoré boli kladené ÚPV SR zo strany iného orgánu štátnej správy sa to nakoniec 22. 4. 2020 podarilo – už bolo totiž po parlamentných voľbách. Celý dlhoročný príbeh zápisu, od podania žiadosti až po zápis, si môžete prečítať v dokumentoch zverejnených na vyššie uvedenom linku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.