Úroveň PBS na Slovensku klesá ako voda v Dunaji

Riešenie PBSRôzne

Píše sa 10.jún 2013 a nové požiadavky vyhlášky MV SR č.94/2004 Z.z. platné od 15.augusta 2012 sú pre mnohých špecialistov PO a bohužiaľ aj mnohých príslušníkov ŠPD, ktorí odsúhlasujú vypracované riešenie protipožiarmnej bezpečnosti stavieb (PBS) veľkou neznámou. Je katastrofou, že v mnohých projektoch riešenia PBS sa aj v roku 2013 stretávame s tým, že toto riešenie nie je v súlade s platnými právnymi predpismi a technickými normami pre PBS.
V plnej nahote sa ukazuje, ako skutočne pristupujeme k vypracovaniu tejto dôležitej časti projektovej dokumentácie stavby, čo svedčí o minimálnom záujme zúčastnených zlepšiť úroveň PBS na Slovensku. Vôbec sa nechceme vyjadrovať k tomu, že o tejto situácii sú informovaní aj zodpovedné osoby, ktoré v podstate nereagujú a tvária sa, že všetko je v „úplnom poriadku“ (resp. „no čože oni už s tým môžu urobiť“).
Je neprípustné, aby špecialista PO, ktorý rieši dnes PBS ani netušil, že už skoro rok existujú nové predpisy a požiadavky na riešenie PBS. A v úplnom morálnom suteréne žije ten, kto mu takéto riešenie ešte aj odsúhlasí.
Úplne zlyháva systém, ktorý má zabezpečiť občanom tohto štátu ich bezpečnosť a všetci si myslíme, že toto je vina niekoho iného? Nie, toto je naša vina, pretože viete a vieme o tom všetci, len čušíme a čušíte. Niekto sa trasie o svoj flek v štátnej správe, tak čuší a kašle na to, že to nefunguje (zabúda však, že je platený občanom a má mu slúžiť). Niekto sa trasie o zákazku, tak riešenie PBS aj tak vyzerá a čuší.

Povodne skončili, takže je tu čas, aby sme začali zachraňovať niečo podobne dôležité ako pri veľkej vode a tým je protipožiarna bezpečnosť stavieb pre občanov. Určite pri tom pomôžu aj médiá, lebo tie len striehnu do čoho si majú pichnúť, čo poviete?
Pri čítaní tohto článku si nemyslite, že je to o niekom inom!!! Je to o nás!!!
Verím, že niekto zareaguje a pohne to s ním. Neverím však, že niekto pridá komentár k tomuto článku, lebo sa bojí sám seba. To sa ale dá liečiť.

Fero Gilian

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.