Požiar hotela v Michalovciach – Úvaha

Požiare

Predvčerom ma zujala správa o požiari, ktorý vypukol v hoteli v Michalovciach. Najprv som si myslel, že to bol nejaký robotnícky hotel, ale keď som si ho vygooglil, tak so zostal prekvapený, že to je normálka seriózne hotelové ubytovacie zariadenie, dokonca vyzerajúce ako nové alebo minimálne rekonštruované. V tej súvislosti som si uvedomil, že predsa v 21. storočí by sa nemalo stať, aby hostia v prípade vzniku požiaru kdekoľvek v stavbe, ostali uväznení na izbách bez možnosti úniku po únikovej ceste.
Potom so si prečítal z rôznych zdrojov, čo tam vlastne horelo a ako to „asi“ bolo a samozrejme hlavná vec čo každého trápi je to, aká je príčina vzniku požiaru. Hoci sa stále príčina vyšetruje už je jasné, že nikto „fajčil“.
Dokonca polícia začala v súvislosti s požiarom hotela už tresné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Oheň tam napáchal škody za najmenej 100 000 eur.
Prekvapilo ma, že takto rýchlo sa vyšetrila príčina šírenia dymu a ohňa v stavbe a že polícia začala tresne stíhať tých, ktorí sú za to zodpovední. Potom som sa ale prebudil zo sna a uvedomil som si, že tresné stíhanie je podané na „neznámeho fajčiara“.
Čo poviete vy? Z hľadiska budúcnosti a protipožiarnej bezpečnosti stavieb je pre Vás podstatnejšie meno „zatiaľ možno“ anonimného fajčiara, alebo to či bol hotel navrhnutý, zrealizovaný a užívaný v súlade s požiadavkami na protipožiarnu bezpečnosť stavieb?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.