Najvyšší súd ČR dal za pravdu aj APPO SR na Slovensku

NormalizáciaPrávne predpisy

Určite si mnohí z Vás pamätajú na tému zverejňovania a sprístupňovania technických noriem citovaných v právnych predpisoch, ktorú sme v decembri minulého roku komunikovali na portáli NORMALIZÁCIA, kde nájdete celú agendu okolo tejto kauzy
Naša žiadosť zaslaná Úradu pre normalizáciu metrológiu a skúšobníctvo SR o to, aby si úrad plnil svoje zákonné povinnosti v tejto oblasti bola vybavená „do stratena“. Avšak v svetle rozsudku najvyššieho súdu ČR, ktorý potvrdil, že technické normy citované v právnych predpisoch musia byť bezplatne a verejne prístupné, sa len potvrdila oprávnenosť našej žiadosti zaslanej na úrad.
Takže skúsime znovu prebrať k životu našich úradníkov na čele s predsedom ÚNMS SR a spýtame sa ich, či majú záujem o súdny proces, alebo sa radšej poučia z tohto prípadu v Česku a zverejnia všetky normy, o ktoré sme ich žiadali.
Úrad ako výstavná skriňa rôznych nekompetentných a iracionálnych rozhodnutí, pochybnej transparentnosti a nezávislosti procesov technickej normalizácie si určite zaslúži našu pozornosť, čo poviete? Nakoniec na riešenie čaká niekoľko káuz úradu. Úrad sa vždy dal rád inšpirovať českou stranou, najmä pokiaľ sa jednalo o „nezištné“ rady českého poradcu Ing. Milana Holečka, ktorý našťastie už zdrhol do Turecka.

Viac sa dočítate o Českom súdnom rozhodnutí a celej záležitosti na týchto linkoch:
Článok TZBinfo
Rozsudok najvyššieho súdu ČR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.