Najsmutnejšia udalosť – zomrel gestor požiarnej ochrany

Najsmutnejšia udalosť – zomrel gestor požiarnej ochrany

Rôzne

Včera 19. 10. 2016 dotĺklo srdce úžasného človeka. Ing. Jaroslav Miko nás navždy opustil. Jarko sa významným spôsobom zapísal do histórie Československa a následne Slovenska, svojim prínosom v oblasti požiarnej ochrany. Bol autorom a spoluautorom mnohých právach predpisov v oblasti požiarnej ochrany a významnou osobnosťou v oblasti technickej normalizácie, kde dlhoročne pôsobil ako predseda TK 17 Bezpečnosť a ochrana pred požiarmi a autor mnohých technických noriem. Jeho technický aj ľudský odkaz navždy ostane v našich stavbách, hlavách a u mnohých z nás čo sme ho bližšie poznali aj v našich srdciach.

Odchod tohto výnimočného človeka, nášho jediného Čestného člena APPO SR, by mal otvoriť oči aj srdcia tým, ktorí ich majú zatvorené a nevidia, že požiarna ochrana na Slovensku potrebuje nutne resuscitovať od nánosu karierizmu, pokrytectva a neodbornosti.

Podľa najnovšej informácie sa posledná rozlúčka s Jarkom Mikom uskutoční v pondelok 24. októbra 2016 v Bratislavskom krematóriu o 16.15 hod.

Česť Tvojej večnej pamiatke Jarko!!!!

Fero Gilian – priateľ a spolubojovník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.