Memorandum o spolupráci APPO SR a ZSD SR

Rôzne

Dňa 5.11.2013 sa Asociácia pasívnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky a Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky – Sekcia drevostavieb dohodli na podpise Memoranda o spolupráci v oblasti drevostavieb.
Obsahom tohto memoranda je vzájomná podpora v oblasti architektúry ohľaduplnej k prostrediu, energeticky efektívnej výstavby, kvalitnej protipožiarnej bezpečnosti stavieb, používania environmentálne priaznivých stavebných materiálov a technológií, uplatnenia obnoviteľných zdrojov energie v prevádzke budov a vôbec ochrany životného a kultúrneho prostredia vo vzťahu k architektúre a výstavbe.
Slovenská republika disponuje veľmi požadovaným druhom stavebného materiálu, ktorý je produktom našich krásnych lesov a je skutočne na škodu veci, že sa doposiaľ nevytvoril legislatívny a technický priestor na širšie uplatnenie dreva v stavebníctve. Je na to potrebné začať určitý proces zmien aj s ohľadom na to, že len vývoz dreva a dovoz drevených pilín z tohto dreva nepomôže Slovensku či už v problémoch s nezamestnanosťou alebo v zvyšovaní slovenského hospodárskeho potenciálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.