Čo prinesie rok 2014?

Právne predpisyRiešenie PBS

Túto otázku si určite položil na sklonku minulého roku každý z nás. Koľko ľudí, toľko očakávaní. Zo skúseností rokov minulých sme sa určite presvedčili o tom, že to čo nám sám od seba priniesol každý predchádzajúci rok, väčšinou nenapĺňa naše očakávania. Vhodnejšou by bola asi otázka, čo prinesieme roku 2014 my osobne. Pre začiatok by snáď postačovalo, aby sme sa dokázali vysporiadať s neblahými dôsledkami Vianočných sviatkov, ktoré sa podpísali na našej telesno-duševnej schránke a peňaženke. To je vo väčšine prípadov jedna z najťažších úloh nás samých a nikto to za nás neurobí. Potom by bolo vhodné vysporiadať sa s novými právnymi predpismi v oblasti daňových licencií, kontrolných výkazov DPH, zvýšenia odvodov SZČO do Sociálnej a zdravotnej poisťovne a Tí čo chodia večer pešo popri ceste za zníženej viditeľnosti aj s ich novou povinnosťou byť označení reflexným prvkom (napríklad reflexnou tabuľkou „HĽADÁM PRÁCU“). Celý zoznam právnych predpisov platných od 1.1.2014 nebudem citovať z dôvodu zachovania duševného zdravia, preto ich pripájam v prílohe nižšie.
Ak toto všetko zvládneme, tak by sme sa mohli začať venovať napĺňaniu toho, čo urobíme pre rok 2014 my a on nám to potom v období rokov 2015 – 20XX vráti. Odkiaľ ale začať? Pokúsme sa každý z nás aktívne pôsobiť na potrebné zmeny v oblasti, v ktorej pracujeme t. j. aj v oblasti kvality riešenia a realizácie protipožiarnej bezpečnosti stavieb. Tešíme sa na Vašu podporu a spoluprácu s Vami v roku 2014.

PS: Nedajte sa odradiť počtom predpisov v prílohe, kľudne si z nich vyberte tie, o ktorých ste presvedčení, že môžu mať dopad na kvalitu Vášho života napr. odporúčam: Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 508/2013 Z. z., ktorým sa mení nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 299/2007 Z. z. o úprave osobných pôžitkov poskytovaných duchovným cirkví a náboženských spoločností v znení neskorších predpisov.
František Gilian

Účinné právne predpisy od 1.1.2014

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.