Analýza prvého reálneho hasičského zásahu pri požiari elektromobilu v podzemných garážach

Analýza prvého reálneho hasičského zásahu pri požiari elektromobilu v podzemných garážach

PožiareRiešenie PBS

V septembri 2023 sa v Českej republike v Prahe konala 8. konferencia odborného internetového portálu TZB-info v spolupráci s našou partnerskou Profesní komorou požární ochrany (PKPO). V rámci tejto konferencie odznela aj veľmi zaujímavá a aktuálna prednáška brig. Gen. Ing. Luďka Prudila, riaditeľa HZS hlavního města Prahy, v ktorej predstavil analýzu prvého reálneho hasičského zásahu pri požiari elektromobilu v podzemných garážach. K tejto mimoriadnej udalosti došlo 4. mája 2023 v podzemnej garáži na Bělehradské ulici v Prahe. Záverečné slová pána riaditeľa HZS,
„Měli jsme obrovské štěstí. Nerad bych, aby ste si odsud odnesli to, že hasiči to zvládají. My jsme to zvládli jenom proto, že jsme měli štěstí a že nám okolnosti přinesly tu shodu náhod. Požár, který jsme tu měli je jeden jediný, ale úspěšný. Modlíme se, aby další byl podobně úspěšný, ale obávám se, že to tak opravdu vždycky nebude. Pokud vy nám nepomůžete stavět objekty tak, abychom to zvládli, tak my to zvládat nebudeme.
naznačujú, že obsah prednášky bude určite zaujímať všetkých, ktorí sa venujú problematike protipožiarnej bezpečnosti stavieb v súvislosti s elektromobilitou a úzko nezväzuje s bezpečnostné aspekty elektromobility, ktoré sme uviedli v ATN® 010.

Video z celej 30 minútovej prednášky si môzete pozrieť nižšie

1 komentár. Leave new

  • Z prednášky je vidno, že v Prahe je k dispozícii dokumentácia zdolávania požiarov a TPS je napojená na PCO. Zaujímalo by ma či ho obsluhuje IZS alebo hasici:

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.