Nový krátky návod PO pre všetkých o hasiacich prístrojoch

Nový krátky návod PO pre všetkých o hasiacich prístrojoch

PožiareRôzne

V rámci projektu vzdelávania a výchovy v oblasti požiarnej ochrany so zameraním na obyvateľstvo sme zverejnili ďalší krátky návod PO pre obyvateľov o hasiacich prístrojoch. V rámci krátkych návodov PO (KNPO) sme už pred časom vydali KNPO na tému Protipožiarne opatrenia pre občanov pri skladovaní LI-ION batérií. V súvislosti so skladovaním batérií došlo včera v Bratislave k požiarnej udalosti v priestoroch, kde sídli aj Ministerstvo hospodárstva SR. Malo dôjsť k výbuchu jednej z nabíjačiek na elektrické kolobežky a následnému požiaru v prízemnej časti budovy a vyrazeniu okien. V jednej z kancelárii sa nachádzalo niekoľko veľkých batérií, ktoré začali vybuchovať a následne horieť. K incidentu došlo pred 18:10 a v okolí bolo podľa svedkov stále cítiť dym. Hasiči vyniesli batérie na ulicu, kde ich dlhšiu dobu hasili.

Viac o tejto udalosti sa dočítate v článku
RUŠNÝ večer na ministerstve hospodárstva: Prišlo k niekoľkým VÝBUCHOM, zásah hasičov!

2 komentáre. Leave new

 • Ku tej udalosti na MH SR: dosť dobre si neviem predstaviť výbuch nabíjačky, to skôr tej batérie…Aj popisovaná postupnosť deja je taká „novinárska“: najprv výbuch, potom požiar a potom vyrazené okná? Ale možno sa dočkáme odborného vysvetlenia od vyšetrovateľa príčin vzniku požiaru.

  Odpovedať
  • František Gilian
   27. januára 2023 7:58

   Presne ten istý dojem som mal, keď som čítal informácie o udalosti. Preto som pri písaní tohto článku radšej len interpretoval to, čo napísali novinári. Ak vybuchla nabíjačka, tak nechápem prečo hasiči hasili batérie. Asi to bude presne tak, ako si myslím, ale uvidíme, čo prinesie vyšetrovanie.

   Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.